SØNDAG 21. JULI

(TRYKK PÅ BILDENE FOR Å SE STØRRE OG BEDRE BILDER)

infotavle.jpg (55172 bytes) Søndag kl 12.00

Turer til kjente forekomster i nærområdet. I år ble det arrangert en tur med guide og 4 turer til forekomster som du kunne dra til selv. Til disse fikk man et hefte med beskrivelse av hvordan man finner frem til lokaliteten og hva man kan finne.

tur_2.jpg (77069 bytes) Mange møtte opp for å være med på årets tur med guide: Fossiltur til Fiskum og Konnerud med eksperten selv - Jørn Hurum - som kjentmann.

Dette ble en interessant tur med fine funn av fossiler og diverse mineraler.

eidsfoss_2.jpg (90609 bytes) Da alle som hadde valgt å tilbringe dagen på jakt etter fossiler og mineraler hadde forlatt Eidsfoss, ble det litt roligere.

Men mange nysgjerrige turister kom innom messeområdet i løpet av denne dagen også. Denne dagen var det kun steinmesse i uteområdene. En del utstillere/selgere hadde derfor valgt å dra hjem.

Noen av dem som holdt det gående utover søndagen.

selger_3.jpg (55512 bytes)

selger_5.jpg (61354 bytes).

Magnus og Egil holdt humøret oppe.

Einar Danielsen fra Fredrikstad

NAGS©2002